Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna
Nr: 03.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
jeszcze przez długi czas. Jak twierdzi prof. Oskar Schindler - ordynator laryngologii w turyńskim szpitalu uniwersyteckim, który udzielił wywiadu dziennikowi "La Stampa" - tym razem powrót do zdrowia będzie dłuższy. Wkrótce lekarze zajmujący się Janem Pawlem II będą musieli stanąć przed poważnym dylematem: pacjent ma się odżywiać czy mówić?
Niestety, postępująca choroba Parkinsona spowodowała u Wojtyły problemy z odruchami naturalnymi, do jakich należy przełykanie. Już od kilku tygodni wiadomo, że największym zagrożeniem dla papieża są malutkie kawałki pożywienia, które mogą trafić zamiast do przełyku, do płuc i wywołać tam stan zapalny. Jest to problem dość powszechny u osób z chorobą Parkinsona.
Aby zapobiec
jeszcze przez długi czas. Jak twierdzi prof. Oskar Schindler - ordynator laryngologii w turyńskim szpitalu uniwersyteckim, który udzielił wywiadu dziennikowi "La Stampa" - tym razem powrót do zdrowia będzie dłuższy. Wkrótce lekarze zajmujący się Janem Pawlem II będą musieli stanąć przed poważnym dylematem: pacjent ma się odżywiać czy mówić?<br>Niestety, postępująca choroba Parkinsona spowodowała u Wojtyły problemy z odruchami naturalnymi, do jakich należy przełykanie. Już od kilku tygodni wiadomo, że największym zagrożeniem dla papieża są malutkie kawałki pożywienia, które mogą trafić zamiast do przełyku, do płuc i wywołać tam stan zapalny. Jest to problem dość powszechny u osób z chorobą Parkinsona.<br>Aby zapobiec
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego