Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Pojednanie i Polska Unia Ofiar Nazizmu. Czek na 25 tys. dostało także Muzeum Powstania Warszawskiego.
- Może nie jest to wiele, ale na razie więcej nie mamy. Chociaż w ten sposób chcemy oddać hołd powstańcom - powiedział prof. Jerzy Sułek, prezes Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie.
Podziękowania w imieniu powstańców składał płk Zbigniew Ścibor-Rylski, prezes Związku Powstańców Warszawskich, który odebrał wczoraj symboliczny czek.
Pieniądze pochodzą z odsetek od sum ulokowanych przez fundację w bankach. Zostaną przeznaczone m.in. na aparaty słuchowe, protezy ortopedyczne i wózki inwalidzkie dla byłych powstańców i członków ich rodzin. Związek skupia obecnie ok. 4 tys. członków.
- Od lat borykamy się
Pojednanie&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;Polska Unia Ofiar Nazizmu&lt;/&gt;. Czek na 25 tys. dostało także &lt;name type="org"&gt;Muzeum Powstania Warszawskiego&lt;/&gt;.<br>- Może nie jest to wiele, ale na razie więcej nie mamy. Chociaż w ten sposób chcemy oddać hołd powstańcom - powiedział prof. &lt;name type="person"&gt;Jerzy Sułek&lt;/&gt;, prezes &lt;name type="org"&gt;Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie&lt;/&gt;.<br>Podziękowania w imieniu powstańców składał płk &lt;name type="person"&gt;Zbigniew Ścibor-Rylski&lt;/&gt;, prezes &lt;name type="org"&gt;Związku Powstańców Warszawskich&lt;/&gt;, który odebrał wczoraj symboliczny czek.<br>Pieniądze pochodzą z odsetek od sum ulokowanych przez fundację w bankach. Zostaną przeznaczone m.in. na aparaty słuchowe, protezy ortopedyczne i wózki inwalidzkie dla byłych powstańców i członków ich rodzin. Związek skupia obecnie ok. 4 tys. członków.<br>- Od lat borykamy się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego