Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna
Nr: 02.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
i Schroedera, aby zademonstrować zbliżenie stanowisk, widoczne pozostały znaczne różnice, szczególnie jeżeli chodzi o oczekiwania wsparcia ze strony RFN i Europy amerykańskiej polityki zagranicznej - konkluduje komentator "FT".
Relacje niemiecko-amerykańskie po spotkaniu przywódców, które prezentowano mediom jako niezwykle gorące, na dłuższą metę nie będą miały specjalnej jakości - stwierdza "Sueddeutsche Zeitung". - Stany Zjednoczone traktują bowiem niemieckie stanowisko wobec wojny w Iraku jako zamkniętą, ale niezapomnianą kłótnię małżeńską. Zdaniem gazety, Bush potrzebuje niemieckich żołnierzy w Afganistanie, kanclerza jako pośrednika w kontaktach z "męskim przyjacielem" na Kremlu (Putinem), a przede wszystkim niemieckich wpływów w UE.
Prasa rosyjska zajmuje się ze zrozumiałych względów stosunkami pomiędzy Moskwą
i Schroedera, aby zademonstrować zbliżenie stanowisk, widoczne pozostały znaczne różnice, szczególnie jeżeli chodzi o oczekiwania wsparcia ze strony RFN i Europy amerykańskiej polityki zagranicznej - konkluduje komentator "FT". <br>Relacje niemiecko-amerykańskie po spotkaniu przywódców, które prezentowano mediom jako niezwykle gorące, na dłuższą metę nie będą miały specjalnej jakości - stwierdza "Sueddeutsche Zeitung". - Stany Zjednoczone traktują bowiem niemieckie stanowisko wobec wojny w Iraku jako zamkniętą, ale niezapomnianą kłótnię małżeńską. Zdaniem gazety, Bush potrzebuje niemieckich żołnierzy w Afganistanie, kanclerza jako pośrednika w kontaktach z "męskim przyjacielem" na Kremlu (Putinem), a przede wszystkim niemieckich wpływów w UE. <br>Prasa rosyjska zajmuje się ze zrozumiałych względów stosunkami pomiędzy Moskwą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego