Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 6/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
móc utrzymać się na rynku w razie fiaska negocjacji z Amerykanami.
(PAP)Rosja eksportuje coraz więcej ropy

surowce W 2000 roku Rosja dostarczyła na światowy rynek ponad 144 mln ton surowej ropy naftowej, czyli o ponad 7 proc. więcej niż rok wcześniej.
Według danych Państwowego Komitetu Celnego i Państwowego Komitetu Statystycznego, z eksportu ropy Rosja uzyskała ponad 25 mld dolarów, o 80 proc. więcej niż w 1999 roku. Średnia cena kontraktowa była wyższa niż w 1999 roku i w 2000 roku wyniosła 175 dolarów za tonę.
(PAP)


Naftowi szejkowie stają się nerwowi

surowce W przyszłym tygodniu należy spodziewać się zahamowania spadku
móc utrzymać się na rynku w razie fiaska negocjacji z Amerykanami.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Rosja eksportuje coraz więcej ropy&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;surowce&lt;/&gt; W 2000 roku Rosja dostarczyła na światowy rynek ponad 144 mln ton surowej ropy naftowej, czyli o ponad 7 proc. więcej niż rok wcześniej.<br>Według danych Państwowego Komitetu Celnego i Państwowego Komitetu Statystycznego, z eksportu ropy Rosja uzyskała ponad 25 mld dolarów, o 80 proc. więcej niż w 1999 roku. Średnia cena kontraktowa była wyższa niż w 1999 roku i w 2000 roku wyniosła 175 dolarów za tonę.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Naftowi szejkowie stają się nerwowi&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;surowce&lt;/&gt; W przyszłym tygodniu należy spodziewać się zahamowania spadku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego