Typ tekstu: Książka
Tytuł: Najprostszą drogą. Rozmowy z artystami
Rok: 1998
Rembrandt. Ale ten Czapski do nich wróci, jak nie wypita kawa. Ta lekcja ich nie ominie: że każde efekciarstwo jest wrogiem prawdziwej sztuki.
Co sądzisz o zagadnieniu tolerancji w pracy pedagogicznej?
Przychodzą do mnie osoby, które chcą ze mną współpracować. Które moje poglądy na sztukę akceptują i podporządkowują się im. Tolerancyjność jest niewskazana. Byli tacy profesorowie, którzy dla własnego prestiżu musieli mieć jak najwięcej studentów. I wtedy mówiło się o tolerancyjności. U profesora Szancenbacha malowało się w typie kolorystycznym; byliśmy uwikłani w koloryzm, uwikłani w profesora... Chcieliśmy tego.
Na atmosferę w uczelni nakłada się to, co panuje poza jej murami - w
Rembrandt. Ale ten Czapski do nich wróci, jak nie wypita kawa. Ta lekcja ich nie ominie: że każde efekciarstwo jest wrogiem prawdziwej sztuki.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Co sądzisz o zagadnieniu tolerancji w pracy pedagogicznej?&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Przychodzą do mnie osoby, które chcą ze mną współpracować. Które moje poglądy na sztukę akceptują i podporządkowują się im. Tolerancyjność jest niewskazana. Byli tacy profesorowie, którzy dla własnego prestiżu musieli mieć jak najwięcej studentów. I wtedy mówiło się o tolerancyjności. U profesora Szancenbacha malowało się w typie kolorystycznym; byliśmy uwikłani w koloryzm, uwikłani w profesora... Chcieliśmy tego.<br>Na atmosferę w uczelni nakłada się to, co panuje poza jej murami - w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego