Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: Poczta Polska
Rok: 2003
z języka rosyjskiego za iskluczenijem. Poza tym ! niczym nie różni się od wyrażenia "z wyjątkiem", więc nie ma powodu, dla którego trzeba by go używać.

Iść po linii najmniejszego oporu - iść po najmniejszej linii oporu !
Zdumiewająco wiele osób używa i zniekształconej i nielogicznej postaci tego wyrażenia: "po najmniejszej linii oporu".

Upust - opust
Nie należy mylić znaczeń tych I dwóch rzeczowników. "Upust" to odprowadzenie nadmiaru cieczy,
pary gazu ze zbiornika albo jakiegoś urządzenia ("dzięki upustowi ciśnienie pary spadło", "upust surówki"), a także nazwa urządzenia i do spuszczania wody ze zbiornika, kanału itp., czyli inaczej śluza, spust ("otworzyć upust"). "Upust krwi" stosuje się
z języka rosyjskiego za iskluczenijem. Poza tym ! niczym nie różni się od wyrażenia "z wyjątkiem", więc nie ma powodu, dla którego trzeba by go używać.<br><br> Iść po linii najmniejszego oporu - iść po najmniejszej linii oporu !<br>Zdumiewająco wiele osób używa i zniekształconej i nielogicznej postaci tego wyrażenia: "po najmniejszej linii oporu".<br><br> Upust - opust<br> Nie należy mylić znaczeń tych I dwóch rzeczowników. "Upust" to odprowadzenie nadmiaru cieczy,<br> pary gazu ze zbiornika albo jakiegoś urządzenia ("dzięki upustowi ciśnienie pary spadło", "upust surówki"), a także nazwa urządzenia i do spuszczania wody ze zbiornika, kanału itp., czyli inaczej śluza, spust ("otworzyć upust"). "Upust krwi" stosuje się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!