Typ tekstu: Książka
Autor: Zubiński Tadeusz
Tytuł: Odlot dzikich gęsi
Rok: 2001
było jak dotykanie zamrożonego gada. Wojna, tak naprawdę, na co dzień, to dla niego wszechobecna wilgoć, bóle krzyża, kaszel. Co jeszcze? Natrętne myśli. Dlaczego "Juno" są okrągłe? - zaskrzeczał slogan z ulicy.
Jeszcze kwadrans, i pozwoli sobie na papierosa, trzy papierosy dziennie, nie można więcej. Można pisać. Tyle co przed wojną. W dobre dni; pensum trzy stronice. Tłumaczył Trakla i późne wiersze Rilkego. Pytanie, po co komu w Polsce Rilke lub Trakl. Wiedział to, pisarz nie powinien myśleć o czytelniku. Trakl będzie potrzebny kiedyś, to kwestia czasu. A co z Janem Jassmontem?
Na razie, nawet jeśli to "na razie" będzie trwało sto lat
było jak dotykanie zamrożonego gada. Wojna, tak naprawdę, na co dzień, to dla niego wszechobecna wilgoć, bóle krzyża, kaszel. Co jeszcze? Natrętne myśli. Dlaczego "Juno" są okrągłe? - zaskrzeczał slogan z ulicy. <br>Jeszcze kwadrans, i pozwoli sobie na papierosa, trzy papierosy dziennie, nie można więcej. Można pisać. Tyle co przed wojną. W dobre dni; pensum trzy stronice. Tłumaczył Trakla i późne wiersze Rilkego. Pytanie, po co komu w Polsce Rilke lub Trakl. Wiedział to, pisarz nie powinien myśleć o czytelniku. Trakl będzie potrzebny kiedyś, to kwestia czasu. A co z Janem Jassmontem?<br>Na razie, nawet jeśli to "na razie" będzie trwało sto lat
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego