Typ tekstu: Książka
Autor: Brzechwa Jan
Tytuł: Gdy owoc dojrzewa
Rok: 1958
Wiera, Nadia i Liuba, w sukienkach z różowego muślinu, odtańczyły modnego walca "Na sopkach Mandżurii". Potem jeszcze, na prośbę mojej matki, Natalia Gieorgiewna zaśpiewała niskim altem pieśń "Był u Christa Mładienca sad..." Na tym zakończyła się część artystyczna.

Niebawem przyszli doktorostwo Warżańscy z Wiciuniem i Dziunią, Mitrofan Pawłowicz Kisłow z Walą, nauczycielka Szandybina...

Dzieci siedziały przy osobnym stole z panną Julią, która mieszkała od lat piętnastu w Rosji, ale nie nauczyła się mówić po rosyjsku i śmieszyła nas fatalną wymową i zabawnym brzmieniem przekręcanych wyrazów.

Starsi pili wódkę i wino Stiebłow, żarłok i smakosz jadł i pił za trzech, wznosząc nieustannie
Wiera, Nadia i Liuba, w sukienkach z różowego muślinu, odtańczyły modnego walca "Na sopkach Mandżurii". Potem jeszcze, na prośbę mojej matki, Natalia Gieorgiewna zaśpiewała niskim altem pieśń "Był u Christa Mładienca sad..." Na tym zakończyła się część artystyczna.<br><br>Niebawem przyszli doktorostwo Warżańscy z Wiciuniem i Dziunią, Mitrofan Pawłowicz Kisłow z Walą, nauczycielka Szandybina...<br><br>Dzieci siedziały przy osobnym stole z panną Julią, która mieszkała od lat piętnastu w Rosji, ale nie nauczyła się mówić po rosyjsku i śmieszyła nas fatalną wymową i zabawnym brzmieniem przekręcanych wyrazów.<br><br>Starsi pili wódkę i wino Stiebłow, żarłok i smakosz jadł i pił za trzech, wznosząc nieustannie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!