Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
nie uszkodzony, i zamknąć zatrzask.
Zastosowanie tego rodzaju peryskopu w wieży czołgowej eliminowało konieczność jej obracania wtedy, gdy zachodziła potrzeba obserwacji przestrzeni za czołgiem. Jeszcze większe znaczenie miało jego użycie w polskich bezwieżowych pojazdach pancernych typu TKS i TK3.
Układ optyczny peryskopu zaprojektowano w PZO, a egzemplarze modelowe wykonano w Zbrojowni Nr 2. Badania peryskopów zamontowanych w czołgach TKS i TK3 przeprowadziła komisja w składzie: kpt. Antoni Popławski, rtm. Edward Karkoz, inż. Tadeusz Pierożyński i kpt. Rudolf Gundlach w dniach 11-13.12.1933 r.
Pierwszego dnia badań przejechano czołgiem TKS trasę 33 km prowadzącą z Ursusa do Pruszkowa i z
nie uszkodzony, i zamknąć zatrzask.<br>Zastosowanie tego rodzaju peryskopu w wieży czołgowej eliminowało konieczność jej obracania wtedy, gdy zachodziła potrzeba obserwacji przestrzeni za czołgiem. Jeszcze większe znaczenie miało jego użycie w polskich bezwieżowych pojazdach pancernych typu TKS i TK3.<br>Układ optyczny peryskopu zaprojektowano w PZO, a egzemplarze modelowe wykonano w Zbrojowni Nr 2. Badania peryskopów zamontowanych w czołgach TKS i TK3 przeprowadziła komisja w składzie: kpt. Antoni Popławski, rtm. Edward Karkoz, inż. Tadeusz Pierożyński i kpt. Rudolf Gundlach w dniach 11-13.12.1933 r.<br>Pierwszego dnia badań przejechano czołgiem TKS trasę 33 km prowadzącą z Ursusa do Pruszkowa i z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego