Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
a władzami regionów. W Galicji związki nieformalne już mają takie same prawa jak formalne. Aragonia, Nawarra i Kraj Basków pozwoliły homoseksualistom adoptować dzieci. Rząd centralny zaskarżył tę decyzję do Trybunału Konstytucyjnego, który potwierdził w ostatnim dniu roku, że leży ona wyłącznie w gestii Kortezów. Kortezy, w których partia Aznara ma absolutną większość, wielokrotnie odrzucały zaś projekty ustaw zezwalających homoseksualistom na zawieranie małżeństw.
mt-o, afp


Irlandia przejęła przewodnictwo w Unii
Nie dopuścić do podziału Europy

Irlandia przejęła 1 stycznia przewodnictwo w Unii Europejskiej. Przypadło jej trudne zadanie przezwyciężenia impasu w kwestii przyszłej konstytucji europejskiej.
W wywiadzie dla BBC premier Bertie Ahern dał
a władzami regionów. W &lt;name type="place"&gt;Galicji&lt;/&gt; związki nieformalne już mają takie same prawa jak formalne. &lt;name type="place"&gt;Aragonia&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Nawarra&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Kraj Basków&lt;/&gt; pozwoliły homoseksualistom adoptować dzieci. Rząd centralny zaskarżył tę decyzję do &lt;name type="org"&gt;Trybunału Konstytucyjnego&lt;/&gt;, który potwierdził w ostatnim dniu roku, że leży ona wyłącznie w gestii &lt;name type="org"&gt;Kortezów&lt;/&gt;. &lt;name type="org"&gt;Kortezy&lt;/&gt;, w których partia &lt;name type="person"&gt;Aznara&lt;/&gt; ma absolutną większość, wielokrotnie odrzucały zaś projekty ustaw zezwalających homoseksualistom na zawieranie małżeństw.<br>&lt;au&gt;mt-o, afp&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Irlandia&lt;/&gt; przejęła przewodnictwo w &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Nie dopuścić do podziału &lt;name type="place"&gt;Europy&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="place"&gt;Irlandia&lt;/&gt; przejęła 1 stycznia przewodnictwo w &lt;name type="org"&gt;Unii Europejskiej&lt;/&gt;. Przypadło jej trudne zadanie przezwyciężenia impasu w kwestii przyszłej konstytucji europejskiej.&lt;/&gt;<br>W wywiadzie dla &lt;name type="org"&gt;BBC&lt;/&gt; premier &lt;name type="person"&gt;Bertie Ahern&lt;/&gt; dał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego