Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
Elektrony nie mogłyby znajdować się w stanie spoczynku, gdyż układ nie byłby trwały. Jeżeli jednak siła dośrodkowa jest siłą kulombowskiego przyciągania:
gdzie h jest tzw. stałą Plancka (równą ((...)) są to energie elektronu w dwóch stanach stacjonarnych. W zależności od tego, czy 1 2, czy też 2 1 zachodzi emisja bądź absorpcja promieniowania.
3. Atomem w stanie stacjonarnym rządzą proste prawa mechaniki, lecz nie obowiązują one przy przejściu z jednego stanu do drugiego.
4. Możliwe stany stacjonarne układu: elektron-dodatnie jądro są określone za pomocą zależności
w której wartość momentu pędu elektronu J stanowi całkowitą wielokrotność /2 jest liczbą całkowitą, zwaną główną
Elektrony nie mogłyby znajdować się w stanie spoczynku, gdyż układ nie byłby trwały. Jeżeli jednak siła dośrodkowa jest siłą kulombowskiego przyciągania:<br> gdzie h jest tzw. stałą Plancka (równą ((...)) są to energie elektronu w dwóch stanach stacjonarnych. W zależności od tego, czy 1 2, czy też 2 1 zachodzi emisja bądź absorpcja promieniowania.<br> 3. Atomem w stanie stacjonarnym rządzą proste prawa mechaniki, lecz nie obowiązują one przy przejściu z jednego stanu do drugiego.<br> 4. Możliwe stany stacjonarne układu: elektron-dodatnie jądro są określone za pomocą zależności<br> w której wartość momentu pędu elektronu J stanowi całkowitą wielokrotność /2 jest liczbą całkowitą, zwaną główną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego