Typ tekstu: Książka
Autor: Kusch Włodzimierz
Tytuł: Co o promieniowaniu wiedzieć powinniśmy
Rok: 1998
niż 10 cm, co skłoniło P. Augera, fizyka francuskiego, do interpretacji tego fenomenu jako wyniku kolejnych oddziaływań elektronów, pozytonów i kwantów gamma.
Załóżmy, że rozwój pęku został zapoczątkowany przez kwant o dużej energii. W następnym oddziaływaniu mogą powstać pary: pozyton-megaton. I na odwrót, pozyton i megaton łącząc się ulegają anihilacji (unicestwieniu) z wytworzeniem kwantów ? o wielkiej energii, które są zdolne do przekształcenia się w pary itd., aż do momentu, gdy degradacja energii (E <1 MeV) zatrzyma ten proces (Oddziaływanie między cząstkami pęku będzie omówione w następnych rozdziałach). Rysunek 14 przedstawia schemat oddziaływań prowadzący do "rozmnażania się" cząstek.


Jak pokazały prace
niż 10 cm, co skłoniło P. Augera, fizyka francuskiego, do interpretacji tego fenomenu jako wyniku kolejnych oddziaływań elektronów, pozytonów i kwantów gamma.<br>Załóżmy, że rozwój pęku został zapoczątkowany przez kwant o dużej energii. W następnym oddziaływaniu mogą powstać pary: pozyton-megaton. I na odwrót, pozyton i megaton łącząc się ulegają anihilacji (unicestwieniu) z wytworzeniem kwantów ? o wielkiej energii, które są zdolne do przekształcenia się w pary itd., aż do momentu, gdy degradacja energii (E &lt;1 MeV) zatrzyma ten proces (Oddziaływanie między cząstkami pęku będzie omówione w następnych rozdziałach). Rysunek 14 przedstawia schemat oddziaływań prowadzący do "rozmnażania się" cząstek.<br><br><br>Jak pokazały prace
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego