Typ tekstu: Książka
Autor: Joanna Kulmowa
Tytuł: Topografia myślenia
Rok: 2001
krainy
czarów, kolorowe witraże rzucają zaczarowane światełka na wysokie schody, a na pierwszym piętrze czarne drzwi otwierają się na inny świat.
Wszystko pachnie tutaj tajemnicą. Tajemnicza jest nawet Lucy w białym
fartuszku i czepeczku, nie wiadomo, czego można się po niej spodziewać:
złych czy dobrych czarów, bo to stara wróżka babcinego domu, która mojego tatę nosiła na ręku, a później i stryja Wiktora, i stryja Tadeusza. I ona także pachnie ciasteczkami ze srebrnej patery, wanilią i pomarańczami. Jak babunia.
Lecz wojna dobre wróżki też pozamienia w złe.
Babunię ustrzeże. Babunia jest piękna i srebrnowłosa, i zawsze uśmiechnięta. Zupełnie inna od wyniosłej
krainy <br>czarów, kolorowe witraże rzucają zaczarowane światełka na wysokie schody, a na pierwszym piętrze czarne drzwi otwierają się na inny świat. <br>Wszystko pachnie tutaj tajemnicą. Tajemnicza jest nawet Lucy w białym <br>fartuszku i czepeczku, nie wiadomo, czego można się po niej spodziewać:<br>złych czy dobrych czarów, bo to stara wróżka babcinego domu, która mojego tatę nosiła na ręku, a później i stryja Wiktora, i stryja Tadeusza. I ona także pachnie ciasteczkami ze srebrnej patery, wanilią i pomarańczami. Jak babunia.<br> Lecz wojna dobre wróżki też pozamienia w złe.<br>Babunię ustrzeże. Babunia jest piękna i srebrnowłosa, i zawsze uśmiechnięta. Zupełnie inna od wyniosłej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego