Typ tekstu: Książka
Autor: Kołodziejczak Tomasz
Tytuł: Krew i kamień
Rok: 2003
tytuł bana. Więc Doron może zabić Penge Afrę - człowieka. Bo przepowiednia mówi o tym, że po krwawej śmierci Liścia sczeźnie nie Penge Afra, a władza i godność, której on jest tylko depozytariuszem. Władza banów.
- Wiem, co chcesz mi powiedzieć - mówił Doron. - Ostry służył tobie.
- Takiś mądry, a nic nie rozumiesz - ban uśmiechnął się. - Oni wszyscy mi służyli.
Kłamiesz! - chciał krzyczeć Magwer, ale tylko jęk wydobył się z jego gardła. - Przecież oni wszyscy...
- Kłamiesz! - To Doron. - Chcieli cię zabić.
- Popełniłem błąd, dopuściłem do buntu. Ty nic nie rozumiesz, Liściu, choć ponoć nosisz w sobie pradawną mądrość. Miasto Os zawładnęło tą ziemią przed
tytuł &lt;orig&gt;bana&lt;/&gt;. Więc Doron może zabić Penge Afrę - człowieka. Bo przepowiednia mówi o tym, że po krwawej śmierci Liścia sczeźnie nie Penge Afra, a władza i godność, której on jest tylko depozytariuszem. Władza &lt;orig&gt;banów&lt;/&gt;.<br>- Wiem, co chcesz mi powiedzieć - mówił Doron. - Ostry służył tobie.<br>- Takiś mądry, a nic nie rozumiesz - &lt;orig&gt;ban&lt;/&gt; uśmiechnął się. - Oni wszyscy mi służyli.<br>Kłamiesz! - chciał krzyczeć Magwer, ale tylko jęk wydobył się z jego gardła. - Przecież oni wszyscy...<br>- Kłamiesz! - To Doron. - Chcieli cię zabić.<br>- Popełniłem błąd, dopuściłem do buntu. Ty nic nie rozumiesz, Liściu, choć ponoć nosisz w sobie pradawną mądrość. Miasto Os zawładnęło tą ziemią przed
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!