Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
osadniku i oddzielania miazgi w łapaczu Scheiblera. Część wody przerzucana jest do obiegu spławiakowo-płuczkowego, a na to miejsce wprowadzana jest świeża woda.
W jednej z cukrowni rosyjskich do oczyszczania tych ścieków zastosowano elektrokoagulację (rys.8.4). W mieszaczu 1 ścieki z wyżymania wysłodków mieszają się z wodami amoniakalnymi i barometrycznymi. Dodatkowo są one zakwaszane do pH 56 i przez naczynie pomiarowe doprowadzane do elektrokoagulatora. Elektrokoagulację prowadzi się przy gęstości prądu 0,15A/dm2 przez 10minut. Po niej następuje klarowanie w osadniku i po podgrzaniu ścieki zawracane są do aparatu dyfuzyjnego. Metoda daje bardzo znaczne zmniejszenie zawiesin i suchej pozostałości.
Biologiczne
osadniku i oddzielania miazgi w łapaczu Scheiblera. Część wody przerzucana jest do obiegu spławiakowo-płuczkowego, a na to miejsce wprowadzana jest świeża woda.<br>W jednej z cukrowni rosyjskich do oczyszczania tych ścieków zastosowano elektrokoagulację (rys.8.4). W mieszaczu 1 ścieki z wyżymania wysłodków mieszają się z wodami amoniakalnymi i barometrycznymi. Dodatkowo są one zakwaszane do pH 56 i przez naczynie pomiarowe doprowadzane do elektrokoagulatora. Elektrokoagulację prowadzi się przy gęstości prądu 0,15A/dm2 przez 10minut. Po niej następuje klarowanie w osadniku i po podgrzaniu ścieki zawracane są do aparatu dyfuzyjnego. Metoda daje bardzo znaczne zmniejszenie zawiesin i suchej pozostałości.<br>&lt;tit1&gt;Biologiczne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego