Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
mogę nie przytaknąć panu Jeleńskiemu co da niektórych aspektów jego ataku. Mam na myśli krytykę przedmowy da wspomnianej spowiedzi. Oświadczam, że redakcja "Kultury" bez porozumienia się ze mną zmieniła aspekt i treść tych kilku zdań. Jednym z przejawów huligańskich obyczajów panujących w życiu literackim w kraju jest samowola redaktorów, którzy bez wiedzy autorów pozwalają sobie nierzadka na zmianę ich tekstów.
Będąc w Warszawie nie protestowałem, bo żadne czasopismo nie opublikowałoby mi tego sprostowania. To deptanie indywidualności autora i jego odpowiedzialności wobec swojego dzieła i wobec ludzi jest jednym z głównych sposobów unikania i wykluczenia rzetelnej dyskusji.
Z poważaniem.
Bronisław KAMIŃSKI-DUROCHER

Londyn
mogę nie przytaknąć panu Jeleńskiemu co da niektórych aspektów jego ataku. Mam na myśli krytykę przedmowy da wspomnianej spowiedzi. Oświadczam, że redakcja "Kultury" bez porozumienia się ze mną zmieniła aspekt i treść tych kilku zdań. Jednym z przejawów huligańskich obyczajów panujących w życiu literackim w kraju jest samowola redaktorów, którzy bez wiedzy autorów pozwalają sobie nierzadka na zmianę ich tekstów.<br>Będąc w Warszawie nie protestowałem, bo żadne czasopismo nie opublikowałoby mi tego sprostowania. To deptanie indywidualności autora i jego odpowiedzialności wobec swojego dzieła i wobec ludzi jest jednym z głównych sposobów unikania i wykluczenia rzetelnej dyskusji.<br>Z poważaniem.<br>&lt;au&gt; Bronisław KAMIŃSKI-DUROCHER&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt; Londyn
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego