Tytuł: Metropol
Nr: 03.22
Rok: 2001
zaprezentował się najlepiej spośród 30 startujących zawodników.
Dzień wcześniej 18-letni Rosjanin wygrał swoją grupę kwalifikacyjną i przed programem dowolnym jest zdecydowanym faworytem do złotego medalu.
Drugie miejsce w programie krótkim zajął rodak Pluszczenki, mistrz świata sprzed roku, Aleksiej Jagudin, a trzecie Amerykanin Todd Eldredge. Ci dwaj łyżwiarze zajmują miejsca bezpośrednio za Pluszczenką, ale Eldredge wyprzedza Jagudina, który słabo pojechał w kwalifikacjach. Szans na medal nie ma już wicemistrz świata z Nicei i w przeszłości trzykrotny mistrz świata, Elvis Stojko. Kanadyjczyk sklasyfikowany na jest 11. miejscu.
Polska para taneczna Sylwia Nowak i Sebastian Kolasiński zajęła 6. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej
zaprezentował się najlepiej spośród 30 startujących zawodników.<br>Dzień wcześniej 18-letni Rosjanin wygrał swoją grupę kwalifikacyjną i przed programem dowolnym jest zdecydowanym faworytem do złotego medalu.<br>Drugie miejsce w programie krótkim zajął rodak Pluszczenki, mistrz świata sprzed roku, Aleksiej Jagudin, a trzecie Amerykanin Todd Eldredge. Ci dwaj łyżwiarze zajmują miejsca bezpośrednio za Pluszczenką, ale Eldredge wyprzedza Jagudina, który słabo pojechał w kwalifikacjach. Szans na medal nie ma już wicemistrz świata z Nicei i w przeszłości trzykrotny mistrz świata, Elvis Stojko. Kanadyjczyk sklasyfikowany na jest 11. miejscu.<br>Polska para taneczna Sylwia Nowak i Sebastian Kolasiński zajęła 6. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej