Typ tekstu: Książka
Autor: Pasławski Wiesław
Tytuł: 540 dni w armii
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
Pierdol się z tą twoją przepustką! Na samowolkę pójdę! Baranie! - wołałem, kląłem aż usłyszałem trzaśnięcie słuchawką. Ten trep zaraz zacznie tu biec. I o to chodziło! Ale diabli nadali tego Siepietyńskiego.
- Skurwysyn sierściuch od dwóch miesięcy nie chce mnie wypuścić na przepustkę - powiedziałem do Siepietyńskiego. Obawiałem się czy kupi ten blef, czy nie kupi.
- No i dobrze! - zawołał Siepietyński. - Młody musi mieć w cyc! Nic nie odpowiedziałem lecz zrobiłem minę świadczącą o wielkim przeżywanym przeze mnie bólu młodego i odeszłem do naszego stolika. Siepietyńskiego zaczęli zaraz wołać do zlewozmywaka, w którym odbywała się akcja topienia drewna w pomyjach.
Kiedy usiadłem za
Pierdol się z tą twoją przepustką! Na samowolkę pójdę! Baranie! - wołałem, kląłem aż usłyszałem trzaśnięcie słuchawką. Ten trep zaraz zacznie tu biec. I o to chodziło! Ale diabli nadali tego Siepietyńskiego.<br>- Skurwysyn sierściuch od dwóch miesięcy nie chce mnie wypuścić na przepustkę - powiedziałem do Siepietyńskiego. Obawiałem się czy kupi ten blef, czy nie kupi. <br>- No i dobrze! - zawołał Siepietyński. - Młody musi mieć w cyc! Nic nie odpowiedziałem lecz zrobiłem minę świadczącą o wielkim przeżywanym przeze mnie bólu młodego i odeszłem do naszego stolika. Siepietyńskiego zaczęli zaraz wołać do zlewozmywaka, w którym odbywała się akcja topienia drewna w pomyjach. <br>Kiedy usiadłem za
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!