Typ tekstu: Książka
Autor: Pasławski Wiesław
Tytuł: 540 dni w armii
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
Pierdol się z tą twoją przepustką! Na samowolkę pójdę! Baranie! - wołałem, kląłem aż usłyszałem trzaśnięcie słuchawką. Ten trep zaraz zacznie tu biec. I o to chodziło! Ale diabli nadali tego Siepietyńskiego.
- Skurwysyn sierściuch od dwóch miesięcy nie chce mnie wypuścić na przepustkę - powiedziałem do Siepietyńskiego. Obawiałem się czy kupi ten blef, czy nie kupi.
- No i dobrze! - zawołał Siepietyński. - Młody musi mieć w cyc! Nic nie odpowiedziałem lecz zrobiłem minę świadczącą o wielkim przeżywanym przeze mnie bólu młodego i odeszłem do naszego stolika. Siepietyńskiego zaczęli zaraz wołać do zlewozmywaka, w którym odbywała się akcja topienia drewna w pomyjach.
Kiedy usiadłem za
Pierdol się z tą twoją przepustką! Na samowolkę pójdę! Baranie! - wołałem, kląłem aż usłyszałem trzaśnięcie słuchawką. Ten trep zaraz zacznie tu biec. I o to chodziło! Ale diabli nadali tego Siepietyńskiego.<br>- Skurwysyn sierściuch od dwóch miesięcy nie chce mnie wypuścić na przepustkę - powiedziałem do Siepietyńskiego. Obawiałem się czy kupi ten blef, czy nie kupi. <br>- No i dobrze! - zawołał Siepietyński. - Młody musi mieć w cyc! Nic nie odpowiedziałem lecz zrobiłem minę świadczącą o wielkim przeżywanym przeze mnie bólu młodego i odeszłem do naszego stolika. Siepietyńskiego zaczęli zaraz wołać do zlewozmywaka, w którym odbywała się akcja topienia drewna w pomyjach. <br>Kiedy usiadłem za
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!