Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Mathesis Polska
Nr: 3-4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1930
zajmował, doprowadzając sprawędo zwycięskiego końca. Duński matematyk, Degen, poznając w nim już wówczas wielkiego matematyka, radził mu zająć się badaniami w dziedzinie funkcyj eliptycznych, wskazując na nieograniczone i tak doniosłe dla analizy możliwości tych badań.

Jedną z pierwszych jego prac, ogłoszonych drukiem, była praca o rozwiązaniu paru zagadnień zapomocą całek określonych. Zaliczona do mniejszych prac Abela nawet przez jego biografa Bjerknesa jeszcze w 80-tych latach ubiegłego stulecia, okazała swe znaczenie dopiero ostatniojako jeden z punktów wyjścia pięknej teorji równań całkowych, zajmującej obecnie jedno z pierwszych miejsc w analizie.
Latem 1823 r. dzięki poparciu swych profesorów podejmuje pierwszą swą
zajmował, doprowadzając sprawę<br><br>&lt;page nr=63&gt;<br><br>do zwycięskiego końca. Duński matematyk, Degen, poznając w nim już wówczas wielkiego matematyka, radził mu zająć się badaniami w dziedzinie funkcyj eliptycznych, wskazując na nieograniczone i tak doniosłe dla analizy możliwości tych badań.<br>&lt;gap&gt;<br>Jedną z pierwszych jego prac, ogłoszonych drukiem, była praca o rozwiązaniu paru zagadnień zapomocą całek określonych. Zaliczona do mniejszych prac Abela nawet przez jego biografa Bjerknesa jeszcze w 80-tych latach ubiegłego stulecia, okazała swe znaczenie dopiero ostatnio<br><br>&lt;page nr=64&gt;<br><br>jako jeden z punktów wyjścia pięknej teorji równań całkowych, zajmującej obecnie jedno z pierwszych miejsc w analizie.<br>Latem 1823 r. dzięki poparciu swych profesorów podejmuje pierwszą swą
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!