Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 33
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
odrobina wrzątku, kilka kropel esencji herbacianej, szklanka spirytusu i na koniec (!) cukier do smaku. Ten napój, przyrównywany do nektaru, spożywanego przez greckich bogów, ma wybitne działanie lecznicze. Po spożyciu koi nerwy oraz zamienia najgorszego wroga w bliźniego twego. No i od lat stosowany jest do zasypywania rowów między góralami a ceprami.
Wasz Sybaryta



Ludźmierska refleksja

Co roku odpust Matki Boskiej Zielnej przyciąga do sanktuarium w Ludźmierzu rzesze wiernych. Podobnie było i w minioną niedzielę. Był to już 765 odpust w historii tej podhalańskiej świątyni.
Już na pół godziny przed rozpoczęciem uroczystej Mszy św. przy ołtarzu polowym ustawiły się poczty sztandarowe. Głównie
odrobina wrzątku, kilka kropel esencji herbacianej, szklanka spirytusu i na koniec (!) cukier do smaku. Ten napój, przyrównywany do nektaru, spożywanego przez greckich bogów, ma wybitne działanie lecznicze. Po spożyciu koi nerwy oraz zamienia najgorszego wroga w bliźniego twego. No i od lat stosowany jest do zasypywania rowów między góralami a ceprami.<br>&lt;au&gt;Wasz Sybaryta&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Ludźmierska refleksja&lt;/tit&gt;<br><br>Co roku odpust Matki Boskiej Zielnej przyciąga do sanktuarium w Ludźmierzu rzesze wiernych. Podobnie było i w minioną niedzielę. Był to już 765 odpust w historii tej podhalańskiej świątyni.<br>Już na pół godziny przed rozpoczęciem uroczystej Mszy św. przy ołtarzu polowym ustawiły się poczty sztandarowe. Głównie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego