Typ tekstu: Książka
Autor: Dybowska Alicja, Żaryn Jan, Żaryn Małgorzata
Tytuł: Polskie dzieje od czasów najdawniejszych do współczesności
Rok: 1996
polskich dokonała napadu na niemiecką radiostację w przygranicznym mieście śląskim, w Gliwicach. Miało to usprawiedliwić niemiecki atak odwetowy na Polskę i powstrzymać - być może - państwa Zachodu od udzielenia przyrzeczonej pomocy.

Podsumowanie. Społeczeństwo polskie II Rzeczypospolitej budowało swą państwowość w niezmiernie trudnych warunkach, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Mimo to, w ciągu niespełna dwudziestu lat niepodległości, Polacy mogli poszczycić się sporymi osiągnięciami: zrobiono wiele, aby zatrzeć ślady po stuletnim okresie niewoli; unowocześniono gospodarkę; wychowano rzeszę specjalistów z różnych dziedzin i nowe pokolenie, które wzrastało w poczuciu przywiązania do państwa i narodu; upowszechniono oświatę, dając tym samym podstawę do awansu społecznego najuboższym.

Zbyt
polskich dokonała napadu na niemiecką radiostację w przygranicznym mieście śląskim, w Gliwicach. Miało to usprawiedliwić niemiecki atak odwetowy na Polskę i powstrzymać - być może - państwa Zachodu od udzielenia przyrzeczonej pomocy.<br><br>Podsumowanie. Społeczeństwo polskie II Rzeczypospolitej budowało swą państwowość w niezmiernie trudnych warunkach, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Mimo to, w ciągu niespełna dwudziestu lat niepodległości, Polacy mogli poszczycić się sporymi osiągnięciami: zrobiono wiele, aby zatrzeć ślady po stuletnim okresie niewoli; unowocześniono gospodarkę; wychowano rzeszę specjalistów z różnych dziedzin i nowe pokolenie, które wzrastało w poczuciu przywiązania do państwa i narodu; upowszechniono oświatę, dając tym samym podstawę do awansu społecznego najuboższym.<br><br>Zbyt
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego