Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
mieszkaliśmy po 12 osób. Podoficerom przydzielono nawet osobne pomieszczenia z łazienkami, a my korzystaliśmy z pryszniców. Bardzo dało się nam we znaki podłe jedzenie, dopiero po jakimś czasie zaczęły docierać paczki od najbliższych. Najpierw były to malutkie paczuszki, które zawierały np. tylko jedną kromkę chleba, z czasem jednak przesyłki były coraz bogatsze. Na wiosnę generał Okulewicz, który przebywał we Francji, zaczął wysyłać jeńcom prowiant w sposób zorganizowany, nie imiennie, ale całościowo, na obóz. Świetne paczki!

- Jednak prawie pięć lat spędził pan nie w Prentzlau, a w słynnym Woldenbergu - Oflagu II - C? Przypuszczaliście, że niewola potrwa aż tak długo?

- Eee tam, skądże
mieszkaliśmy po 12 osób. Podoficerom przydzielono nawet osobne pomieszczenia z łazienkami, a my korzystaliśmy z pryszniców. Bardzo dało się nam we znaki podłe jedzenie, dopiero po jakimś czasie zaczęły docierać paczki od najbliższych. Najpierw były to malutkie paczuszki, które zawierały np. tylko jedną kromkę chleba, z czasem jednak przesyłki były coraz bogatsze. Na wiosnę generał Okulewicz, który przebywał we Francji, zaczął wysyłać jeńcom prowiant w sposób zorganizowany, nie imiennie, ale całościowo, na obóz. Świetne paczki!&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;- Jednak prawie pięć lat spędził pan nie w Prentzlau, a w słynnym Woldenbergu - Oflagu II - C? Przypuszczaliście, że niewola potrwa aż tak długo?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;- Eee tam, skądże
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego