Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Duri. Jako wiceprzewodniczący irackiej Rady Dowództwa Rewolucji był on prawą ręką Saddama Husajna i należał do najbardziej poszukiwanych osób w Iraku. To on był odpowiedzialny za północny Irak, gdy w 1988 roku przeciwko Kurdom w mieście Halabdża użyto broni chemicznej, zabijając tysiące ludzi.
Na słynnej amerykańskiej liście 55 najważniejszych postaci dawnego reżimu zajmował szóste miejsce. W talii kart, która miała ułatwić złapanie tych osób, jest królem trefl. Według Amerykanów, ad-Duri po upadku reżimu Saddama brał bezpośredni udział w przygotowywaniu ataków na wojska amerykańskie jako szef partyzantki. Za jego głowę wyznaczono 10 milionów dolarów nagrody.
W ręce sprawiedliwości ad-Duri miał
Duri&lt;/&gt;. Jako wiceprzewodniczący irackiej &lt;name type="org"&gt;Rady Dowództwa Rewolucji&lt;/&gt; był on prawą ręką &lt;name type="person"&gt;Saddama Husajna&lt;/&gt; i należał do najbardziej poszukiwanych osób w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;. To on był odpowiedzialny za północny &lt;name type="place"&gt;Irak&lt;/&gt;, gdy w 1988 roku przeciwko Kurdom w mieście &lt;name type="place"&gt;Halabdża&lt;/&gt; użyto broni chemicznej, zabijając tysiące ludzi.<br>Na słynnej amerykańskiej liście 55 najważniejszych postaci dawnego reżimu zajmował szóste miejsce. W talii kart, która miała ułatwić złapanie tych osób, jest królem trefl. Według Amerykanów, &lt;name type="person"&gt;ad-Duri&lt;/&gt; po upadku reżimu &lt;name type="person"&gt;Saddama&lt;/&gt; brał bezpośredni udział w przygotowywaniu ataków na wojska amerykańskie jako szef partyzantki. Za jego głowę wyznaczono 10 milionów dolarów nagrody.<br>W ręce sprawiedliwości &lt;name type="person"&gt;ad-Duri&lt;/&gt; miał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego