Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Minister Grzegorz Kurczuk powiedział nam, że w znowelizowanej ustawie zaostrzeniu ulegną przepisy dyscyplinarne. Jednocześnie postępowanie to będzie jawne.
Dyskusja nad nowym modelem polskiej prokuratury toczyła się przede wszystkim w środowisku prokuratorów. Swoje opinie wypowiedzieli także przedstawiciele innych zawodów prawniczych oraz naukowcy. W zasadzie przyklaśnięto proponowanym rozwiązaniom.
Prokuratorzy oczekują, że wreszcie dokona się zdecydowane rozstanie ich urzędu z polityką. O tym, że problem nie jest wydumany, świadczą zdarzenia z niedawnej przeszłości. Na dwunastu dotychczas urzędujących ministrów sprawiedliwości- prokuratorów generalnych można wymienić tylko dwóch, trzech, którzy nie byli oskarżani, mniej lub bardziej słusznie, o upolitycznianie swymi decyzjami prokuratury czy nawet całego wymiaru sprawiedliwości.


Ranking
Minister &lt;name type="person"&gt;Grzegorz Kurczuk&lt;/&gt; powiedział nam, że w znowelizowanej ustawie zaostrzeniu ulegną przepisy dyscyplinarne. Jednocześnie postępowanie to będzie jawne.<br>Dyskusja nad nowym modelem polskiej prokuratury toczyła się przede wszystkim w środowisku prokuratorów. Swoje opinie wypowiedzieli także przedstawiciele innych zawodów prawniczych oraz naukowcy. W zasadzie przyklaśnięto proponowanym rozwiązaniom.<br>Prokuratorzy oczekują, że wreszcie dokona się zdecydowane rozstanie ich urzędu z polityką. O tym, że problem nie jest wydumany, świadczą zdarzenia z niedawnej przeszłości. Na dwunastu dotychczas urzędujących ministrów sprawiedliwości- prokuratorów generalnych można wymienić tylko dwóch, trzech, którzy nie byli oskarżani, mniej lub bardziej słusznie, o upolitycznianie swymi decyzjami prokuratury czy nawet całego wymiaru sprawiedliwości.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;Ranking
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego