Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 50
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
ze środowiskami spoza Europy Środkowo-Wschodniej, np.z Rosji.
"Wiemy o tym, że dwa podstawowe kierunki dialogu to Unia Europejska i Rosja - mówi Jerzy Kłoczowski - jednakże zdecydowaliśmy się, tworząc Federację, że najpierw musimy utworzyć pewne formy współdziałania między społeczeństwami krajów naszego regionu, rozwiązać mnóstwo związanych z tymi stosunkami problemów, a dopiero potem wspólnie podejmować rozmowy zarówno ze Wschodem jak i z Zachodem.
Staramy się natomiast mówić wyraźnie, że tej jedności kulturowej nie budujemy przeciwko komuś".
Najbliższe plany lubelskiego Instytutu to m.in. organizacja w przyszłym roku międzynarodowej sesji, poświęconej tradycjom tolerancji i współistnienia w Europie Środkowo-Wschodniej.
Zwieńczeniem prac edytorskich (publikowanie
ze środowiskami spoza Europy Środkowo-Wschodniej, np.z Rosji.<br>&lt;q&gt;"Wiemy o tym, że dwa podstawowe kierunki dialogu to Unia Europejska i Rosja - mówi Jerzy Kłoczowski - jednakże zdecydowaliśmy się, tworząc Federację, że najpierw musimy utworzyć pewne formy współdziałania między społeczeństwami krajów naszego regionu, rozwiązać mnóstwo związanych z tymi stosunkami problemów, a dopiero potem wspólnie podejmować rozmowy zarówno ze Wschodem jak i z Zachodem.<br>Staramy się natomiast mówić wyraźnie, że tej jedności kulturowej nie budujemy przeciwko komuś"&lt;/&gt;.<br>Najbliższe plany lubelskiego Instytutu to m.in. organizacja w przyszłym roku międzynarodowej sesji, poświęconej tradycjom tolerancji i współistnienia w Europie Środkowo-Wschodniej.<br>Zwieńczeniem prac edytorskich (publikowanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego