Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Świat i Podróże
Nr: 12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
Jacek Wan

JAPOŃSKIE KIMONO
Nawet pobieżne spojrzenie na ubrania ludzi wypełniających japońskie ulice potwierdza obiegową opinię o zamiłowaniu Japończyków do uniformizacji. Podłożem tej skłonności jest zapewne charakter tego narodu, kształtowany w trudnych warunkach przez długie stulecia.
Uniformizacja ubiorów zaczyna się bardzo wcześnie, bo już od przedszkola, w którym każde dziecko dostaje stosowny dla danej placówki mundurek i kapelusz w jaskrawym kolorze. W szkole podstawowej wyróżnikiem jego stroju będą krótkie spodnie noszone nawet w mroźne dni, chociaż temperatura często spada poniżej zera. Mundur w szkole średniej, w kolorze czarnym lub granatowym, jest dużo poważniejszy i często przyozdobiony krawatem.
Najpiękniejszym uniformem, już coraz
Jacek Wan&lt;/au&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;JAPOŃSKIE KIMONO&lt;/tit&gt;<br>&lt;intro&gt;Nawet pobieżne spojrzenie na ubrania ludzi wypełniających japońskie ulice potwierdza obiegową opinię o zamiłowaniu Japończyków do uniformizacji. Podłożem tej skłonności jest zapewne charakter tego narodu, kształtowany w trudnych warunkach przez długie stulecia.&lt;/intro&gt; <br>Uniformizacja ubiorów zaczyna się bardzo wcześnie, bo już od przedszkola, w którym każde dziecko dostaje stosowny dla danej placówki mundurek i kapelusz w jaskrawym kolorze. W szkole podstawowej wyróżnikiem jego stroju będą krótkie spodnie noszone nawet w mroźne dni, chociaż temperatura często spada poniżej zera. Mundur w szkole średniej, w kolorze czarnym lub granatowym, jest dużo poważniejszy i często przyozdobiony krawatem.<br>Najpiękniejszym uniformem, już coraz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego