Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
Oto wybrana przykłady:
"[...] stosunek ludzi do kultury, do dóbr intelektualnych i artystycznych, jest funkcją warunków materialnych i nastawień psychicznych [...]".
"Jeśli bazować na wypowiedziach ludzi, to da się wskazać, że w ich świadomości ma miejsce przekonanie o bezpośredniej negatywnej zależności sposobu korzystania z kultury od złych warunków materialnych".
"Czynnikami najsilniej różnicującymi dziś styl życia są: 1) różnice dochodów, 2) różnice warunków mieszkaniowych [...]".
Drugim typem ujęć są tezy mówiące o ścisłym związku między możliwościami materialnymi a uczestnictwem w niektórych elementach kultury. Nie zawsze jest to wynik przyjętego w konkretnych badaniach ograniczenia zakresu zainteresowań do kilku (jednej) tylko dziedzin. Często jest to wskazanie (pośrednie
Oto wybrana przykłady:<br>"[...] stosunek ludzi do kultury, do dóbr intelektualnych i artystycznych, jest funkcją warunków materialnych i nastawień psychicznych [...]".<br>"Jeśli bazować na wypowiedziach ludzi, to da się wskazać, że w ich świadomości ma miejsce przekonanie o bezpośredniej negatywnej zależności sposobu korzystania z kultury od złych warunków materialnych".<br>"Czynnikami najsilniej różnicującymi dziś styl życia są: 1) różnice dochodów, 2) różnice warunków mieszkaniowych [...]".<br>Drugim typem ujęć są tezy mówiące o ścisłym związku między możliwościami materialnymi a uczestnictwem w niektórych elementach kultury. Nie zawsze jest to wynik przyjętego w konkretnych badaniach ograniczenia zakresu zainteresowań do kilku (jednej) tylko dziedzin. Często jest to wskazanie (pośrednie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego