Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
proletariatu, którzy przede wszystkim zainteresowani są w jego odzyskaniu, gdyż dopiero w jego ramach będą mogli zrealizować swe "klasowe" (tak jak je wyżej określano) cele.
W rezultacie solidaryzm nadal pozostał podstawą ideologii NZR. Inaczej tylko rozłożono akcenty w interpretacji tego pojęcia, wracając w istocie do koncepcji z wczesnego stadium rozwoju endecji, kiedy to tę ostatnią cechował jeszcze pewien bardzo zresztą ograniczony radykalizm społeczny, wyrażający się w przeciwstawianiu patriotycznej "chaty" szlacheckiemu ugodowemu "dworowi". Bez zmian pozostał też nacjonalizm. W tym okresie wyrażał się on obok stale występującego w publikacjach NZR szowinizmu antyrosyjskiego także w antysemityzmie.
Nie ma potrzeby bardziej szczegółowego omawiania wszystkich
proletariatu, którzy przede wszystkim zainteresowani są w jego odzyskaniu, gdyż dopiero w jego ramach będą mogli zrealizować swe "klasowe" (tak jak je wyżej określano) cele. &lt;page nr=24&gt;<br>W rezultacie solidaryzm nadal pozostał podstawą ideologii NZR. Inaczej tylko rozłożono akcenty w interpretacji tego pojęcia, wracając w istocie do koncepcji z wczesnego stadium rozwoju endecji, kiedy to tę ostatnią cechował jeszcze pewien bardzo zresztą ograniczony radykalizm społeczny, wyrażający się w przeciwstawianiu patriotycznej "chaty" szlacheckiemu ugodowemu "dworowi". Bez zmian pozostał też nacjonalizm. W tym okresie wyrażał się on obok stale występującego w publikacjach NZR szowinizmu antyrosyjskiego także w antysemityzmie.<br>Nie ma potrzeby bardziej szczegółowego omawiania wszystkich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego