Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Wyborcza
Nr: 27.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
do renty leśnej mieli nie tylko byli właściciele i ich spadkobiercy, ale także ci, którzy odkupiliby od nich bony. Lasy Państwowe miałyby wykupić je nie później niż w ciągu dziesięciu lat.
Przed komisją stoi jeszcze inny problem. Wysokość rekompensat, które obciążą Lasy Państwowe, zależeć ma od ceny rynkowej lasu. Dyrektor generalny przedsiębiorstwa Konrad Tomaszewski wyjaśnił, że roszczenia dotyczą 1,8 mln hektarów, czyli jednej czwartej powierzchni lasów będących w jego gestii. Ale jak wyliczyć cenę, skoro w Polsce las nie jest towarem rynkowym?
Jeden z ekspertów, z którego usług korzysta komisja, obliczył, że jeden hektar jest dziś wart ok. 11 tys
do renty leśnej mieli nie tylko byli właściciele i ich spadkobiercy, ale także ci, którzy odkupiliby od nich bony. &lt;name type="org"&gt;Lasy Państwowe&lt;/name&gt; miałyby wykupić je nie później niż w ciągu dziesięciu lat. <br>Przed komisją stoi jeszcze inny problem. Wysokość rekompensat, które obciążą &lt;name type="org"&gt;Lasy Państwowe&lt;/name&gt;, zależeć ma od ceny rynkowej lasu. Dyrektor generalny przedsiębiorstwa &lt;name type="person"&gt;Konrad Tomaszewski&lt;/name&gt; wyjaśnił, że roszczenia dotyczą 1,8 mln hektarów, czyli jednej czwartej powierzchni lasów będących w jego gestii. Ale jak wyliczyć cenę, skoro w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/name&gt; las nie jest towarem rynkowym? <br>Jeden z ekspertów, z którego usług korzysta komisja, obliczył, że jeden hektar jest dziś wart ok. 11 tys
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego