Typ tekstu: Książka
Autor: Zielińska Teresa
Tytuł: Maszyny kroczące
Rok: 2003
dalej stymulowane są regiony pnia mózgu odpowiedzialne za wzbudzenie generatora chodu, który odpowiednio pobudza grupy mięśniowe [26]. Generator chodu jest odpowiedzialny za koordynację pobudzeń grup mięśniowych. Przy zablokowaniu sygnałów wysyłanych z przedmózgowia, zwierzęta są w stanie chodzić, natomiast nie omijają przeszkód (nie są w stanie zmienić wzorca chodu).
U owadów generator chodu stanowią neurony podzielone na trzy grupy. Są to tzw.
zwoje piersiowe. Grupa neuronów zwoju piersiowego mieszcząca się w segmencie przednim ciała nosi nazwę zwoju przedniego, w segmencie środkowym -zwoju środkowego, a w segmencie ostatnim -zwoju końcowego. Każda z tych grup generuje oscylacje.
Zwoje są połączone parami połączeń piersiowych. Każdy
dalej stymulowane są regiony pnia mózgu odpowiedzialne za wzbudzenie generatora chodu, który odpowiednio pobudza grupy mięśniowe [26]. Generator chodu jest odpowiedzialny za koordynację pobudzeń grup mięśniowych. Przy zablokowaniu sygnałów wysyłanych z przedmózgowia, zwierzęta są w stanie chodzić, natomiast nie omijają przeszkód (nie są w stanie zmienić wzorca chodu). <br>U owadów generator chodu stanowią neurony podzielone na trzy grupy. Są to tzw. <br>zwoje piersiowe. Grupa neuronów zwoju piersiowego mieszcząca się w segmencie przednim ciała nosi nazwę zwoju przedniego, w segmencie środkowym -zwoju środkowego, a w segmencie ostatnim -zwoju końcowego. Każda z tych grup generuje oscylacje. <br>Zwoje są połączone parami połączeń piersiowych. Każdy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego