Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 14.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
rozdrobnioną sieć szkolną w Europie - twierdzi MEN.

Rozdrobnieniu miało zaradzić wprowadzenie gimnazjów - jako pośredniego szczebla między podstawówką a szkołą średnią. Powstało ponad 5 tys. takich szkół, ale problem ciągle istnieje. Bo gimnazjów powstało za dużo.
Pod naciskiem protestów rodziców, z braku dużego budynku lub nieumiejętności zarządzania gminy stworzyły ok. 900 gimnazjów, w których uczy się mniej niż 50 uczniów (a powinno co najmniej 150). 600 mieści się w kilku budynkach oddalonych od siebie nawet o kilka kilometrów. Ale los tych szkół jest przesądzony - w 2002 r. gimnazjum musi się znajdować w jednym budynku.

Latający gimnazjaliści

Zmorą całego systemu są tzw. latające
rozdrobnioną sieć szkolną w Europie - twierdzi MEN.&lt;/&gt;<br><br>Rozdrobnieniu miało zaradzić wprowadzenie gimnazjów - jako pośredniego szczebla między podstawówką a szkołą średnią. Powstało ponad 5 tys. takich szkół, ale problem ciągle istnieje. Bo gimnazjów powstało za dużo.<br>Pod naciskiem protestów rodziców, z braku dużego budynku lub nieumiejętności zarządzania gminy stworzyły ok. 900 gimnazjów, w których uczy się mniej niż 50 uczniów (a powinno co najmniej 150). 600 mieści się w kilku budynkach oddalonych od siebie nawet o kilka kilometrów. Ale los tych szkół jest przesądzony - w 2002 r. gimnazjum musi się znajdować w jednym budynku. <br><br>&lt;tit&gt;Latający gimnazjaliści&lt;/&gt;<br><br>Zmorą całego systemu są tzw. latające
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego