Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Młody Technik
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
z drugiej, w niewielkiej (dowolnej) odległości od ściany górnej. Do zamocowania półeczek użyjemy stalowych kątowników i niewielkich wkrętów do drewna (patrz szczegół na rys. 1).
Tylną osłonę wykonamy z perforowanej płyty spilśnionej, której odpowiedni kawałek dopasujemy do konstrukcji nośnej, po czym przykleimy go do drewna klejem stolarskim i dodatkowo przybijemy gwoździkami.
Aby zwiększyć sztywność konstrukcji nośnej regału, w odpowiednie miejsca łączeń jego elementów wkleimy cztery listwy wzmacniające (6 i 7), z których dwie powinny mieć przekrój trójkątny, a dwie pozostałe - kwadratowy.
Teraz możemy przystąpić już do wykończenia regału. Dobrze wygładzoną tarcicę, jak również sklejkę zaciągamy lakierem bezbarwnym lub malujemy farbą olejną
z drugiej, w niewielkiej (dowolnej) odległości od ściany górnej. Do zamocowania półeczek użyjemy stalowych kątowników i niewielkich wkrętów do drewna (patrz szczegół na rys. 1).<br>Tylną osłonę wykonamy z perforowanej płyty spilśnionej, której odpowiedni kawałek dopasujemy do konstrukcji nośnej, po czym przykleimy go do drewna klejem stolarskim i dodatkowo przybijemy gwoździkami.<br>Aby zwiększyć sztywność konstrukcji nośnej regału, w odpowiednie miejsca łączeń jego elementów wkleimy cztery listwy wzmacniające (6 i 7), z których dwie powinny mieć przekrój trójkątny, a dwie pozostałe - kwadratowy.<br>Teraz możemy przystąpić już do wykończenia regału. Dobrze wygładzoną tarcicę, jak również sklejkę zaciągamy lakierem bezbarwnym lub malujemy farbą olejną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego