Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 11.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kilkadziesiąt tysięcy lat żyć obok siebie. Wyspa Flores była bowiem jednym z przystanków Homo sapiens w jego wędrówce do Australii. Tymczasem jedną z cech wymierania "antropogennego" jest gwałtowność. Wielkie ssaki - np. w Ameryce - ginęły prawie natychmiast po zetknięciu z naszym gatunkiem. Podobnie było w przypadku neandertalczyka. Tymczasem Homo sapiens i hobbici długo współwystępowali. I to jest kolejna wielka zagadka.
Jest też druga koncepcja. Na Flores, co dokładnie wiadomo, 12 tys. lat temu nastąpił potężny wybuch wulkanu i to on mógł zakończyć żywot hobbitów. Tak jak zabił inne gatunki zwierząt na wyspie.

Ale pojawiły się również przypuszczenia, że część przedstawicieli Homo floresiensis
kilkadziesiąt tysięcy lat żyć obok siebie. Wyspa Flores była bowiem jednym z przystanków Homo sapiens w jego wędrówce do Australii. Tymczasem jedną z cech wymierania "antropogennego" jest gwałtowność. Wielkie ssaki - np. w Ameryce - ginęły prawie natychmiast po zetknięciu z naszym gatunkiem. Podobnie było w przypadku neandertalczyka. Tymczasem Homo sapiens i hobbici długo współwystępowali. I to jest kolejna wielka zagadka.<br>Jest też druga koncepcja. Na Flores, co dokładnie wiadomo, 12 tys. lat temu nastąpił potężny wybuch wulkanu i to on mógł zakończyć żywot hobbitów. Tak jak zabił inne gatunki zwierząt na wyspie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;Ale pojawiły się również przypuszczenia, że część przedstawicieli Homo floresiensis
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego