Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
wiedzy technicznej, umożliwiającej rozpoczęcie w Polsce produkcji nowych, coraz trudniejszych, rodzajów przyrządów optycznych.
Wyróżnić można dwie formy współpracy, jaką PZO kontynuowały z firmami zagranicznymi w okresie międzywojennym.
Pierwsza forma to zawieranie umów, na mocy których strona polska stawała się ich wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim.
W ramach takiej umowy PZO importowały od swoich partnerów gotowe wyroby, zamawiane przez odpowiednie departamenty MSWojsk. Miało to miejsce wtedy, gdy potrzebna liczba przyrządów była tak niewielka, iż uruchomienie ich produkcji w kraju stawało się nieopłacalne.
W przypadku, gdy zapotrzebowana liczba przyrządów uzasadniała celowość rozpoczęcia produkcji w Polsce, otrzymywano od partnera dokumentację techniczną oraz sprowadzano od
wiedzy technicznej, umożliwiającej rozpoczęcie w Polsce produkcji nowych, coraz trudniejszych, rodzajów przyrządów optycznych.<br>Wyróżnić można dwie formy współpracy, jaką PZO kontynuowały z firmami zagranicznymi w okresie międzywojennym.<br>Pierwsza forma to zawieranie umów, na mocy których strona polska stawała się ich wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim.<br>W ramach takiej umowy PZO importowały od swoich partnerów gotowe wyroby, zamawiane przez odpowiednie departamenty MSWojsk. Miało to miejsce wtedy, gdy potrzebna liczba przyrządów była tak niewielka, iż uruchomienie ich produkcji w kraju stawało się nieopłacalne.<br>W przypadku, gdy zapotrzebowana liczba przyrządów uzasadniała celowość rozpoczęcia produkcji w Polsce, otrzymywano od partnera dokumentację techniczną oraz sprowadzano od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego