Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
między człowiekiem a otaczającym go środowiskiem. W krajach realnego socjalizmu, gdzie ze względów doktrynalnych i politycznych nie było miejsca na edukację ekologiczną, doszło do największych katastrof ekologicznych: osuszenie Polesia, zniszczenie morza Aralskiego, katastrofa w Czarnobylu, zamysł odwrócenia biegu wielkich rzek syberyjskich. Nigdy i nigdzie na świecie nie zaangażowano tyle wysiłku intelektualnego i technicznego w niszczenie przyrody.
Różnice w świadomości ekologicznej społeczeństw Europy Zachodniej i Wschodniej stanowią obecnie jedną z największych barier cywilizacyjnych. Ciągle aktualny jest podział Europy na czystą i brudną. Podstawową przyczyną tego stanu jest różnica w sposobie edukacji społecznej i ekologicznej.

1. Ustalenia międzynarodowe

Problemy edukacji ekologicznej są od
między człowiekiem a otaczającym go środowiskiem. W krajach realnego socjalizmu, gdzie ze względów doktrynalnych i politycznych nie było miejsca na edukację ekologiczną, doszło do największych katastrof ekologicznych: osuszenie Polesia, zniszczenie morza Aralskiego, katastrofa w Czarnobylu, zamysł odwrócenia biegu wielkich rzek syberyjskich. Nigdy i nigdzie na świecie nie zaangażowano tyle wysiłku intelektualnego i technicznego w niszczenie przyrody.<br>Różnice w świadomości ekologicznej społeczeństw Europy Zachodniej i Wschodniej stanowią obecnie jedną z największych barier cywilizacyjnych. Ciągle aktualny jest podział Europy na czystą i brudną. Podstawową przyczyną tego stanu jest różnica w sposobie edukacji społecznej i ekologicznej.<br><br>&lt;tit&gt;1. Ustalenia międzynarodowe&lt;/&gt;<br><br>Problemy edukacji ekologicznej są od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego