Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
Czy nie sprawiłoby ci problemu, gdybyś...", "Czy byłbyś tak dobry i...", "Wiem, że to dla ciebie wielki kłopot, ale czy..." - tak sformułowana prośba skierowana do współpracownika lub podwładnego brzmi zbyt pokornie. Lepiej spróbuj zapytać: "Czy mógłbyś to dla mnie zrobić, gdy będziesz miał wolną chwilę?". Pamiętaj przy tym, aby mówić jasno i precyzyjnie, o co ci chodzi i czego oczekujesz (nawet jeśli zwracasz się do przełożonych).
4. "Nienawidzę, nie cierpię, kocham, uwielbiam" - te wyrazy dobitnie i jednoznacznie przedstawiają twoje emocjonalne nastawienie do tematu. Jednak zanim ich użyjesz, lepiej postaraj się znaleźć bardziej precyzyjne i rzeczowe argumenty do krytyki czy pochwał.
5
Czy nie sprawiłoby ci problemu, gdybyś...", "Czy byłbyś tak dobry i...", "Wiem, że to dla ciebie wielki kłopot, ale czy..." - tak sformułowana prośba skierowana do współpracownika lub podwładnego brzmi zbyt pokornie. Lepiej spróbuj zapytać: "Czy mógłbyś to dla mnie zrobić, gdy będziesz miał wolną chwilę?". Pamiętaj przy tym, aby mówić jasno i precyzyjnie, o co ci chodzi i czego oczekujesz (nawet jeśli zwracasz się do przełożonych).<br>4. "Nienawidzę, nie cierpię, kocham, uwielbiam" - te wyrazy dobitnie i jednoznacznie przedstawiają twoje emocjonalne nastawienie do tematu. Jednak zanim ich użyjesz, lepiej postaraj się znaleźć bardziej precyzyjne i rzeczowe argumenty do krytyki czy pochwał.<br>5
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego