Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 08.13
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
RP. Jest w niej przepis zakazujący pracy na kontraktach.

W paru rejonach kraju rozpętała się w pielęgniarskim środowisku burza. Bydgoskie siostry zaapelowały do prezydenta, żeby nie podpisywał ustawy. Podobnie zareagowały pielęgniarki w Szczecinie. A u nas?
- Protestują pielęgniarki zatrudnione na kontraktach w szpitalach. A w naszym województwie nie ma ani jednej takiej osoby - mówi przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Zielonej Górze Weronika Rozenberger.
Potwierdza to przewodnicząca OIPiP w Gorzowie Wlkp. Maria Ziółkowska. Dodaje, że obie izby dbały o to, żeby nie dochodziło do takiego zatrudniania pielęgniarek w szpitalach. Twierdzi, że nie pozwalała na to także dotychczasowa ustawa.
Skąd więc
RP. Jest w niej przepis zakazujący pracy na kontraktach.&lt;/&gt;<br><br>W paru rejonach kraju rozpętała się w pielęgniarskim środowisku burza. Bydgoskie siostry zaapelowały do prezydenta, żeby nie podpisywał ustawy. Podobnie zareagowały pielęgniarki w Szczecinie. A u nas? <br>- Protestują pielęgniarki zatrudnione na kontraktach w szpitalach. A w naszym województwie nie ma ani jednej takiej osoby - mówi przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Zielonej Górze Weronika Rozenberger. <br>Potwierdza to przewodnicząca OIPiP w Gorzowie Wlkp. Maria Ziółkowska. Dodaje, że obie izby dbały o to, żeby nie dochodziło do takiego zatrudniania pielęgniarek w szpitalach. Twierdzi, że nie pozwalała na to także dotychczasowa ustawa. <br>Skąd więc
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego