Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
zabezpieczenia jako instrumentu polityki ludnościowej. Tendencje te znalazły już odbicie w literaturze z teorii polityki społecznej i dyscyplin pokrewnych.
Jeżeli za specyficzny punkt widzenia naszych rozważań przyjmiemy dążenie do zbadania wpływu zabezpieczenia społecznego na warunki życia młodej generacji i start szczególną uwagę zasługuje przesunięcie zainteresowania teorii zabezpieczenia społecznego z potrzeb jednostki na potrzeby rodziny. Zwraca na to uwagę J. Rosner: "W systemach zabezpieczenia społecznego stwierdza się dość powszechnie tendencję do odchodzenia od klasycznego modelu wiążącego prawa świadczeniobiorcy z jego pracą zawodową ("work-related systems") na rzecz systemów związanych z faktem zamieszkiwania (lub obywatelstwa) i uwzględniających sytuację zainteresowanej rodziny".
Polityka społeczna PRL
zabezpieczenia jako instrumentu polityki ludnościowej. Tendencje te znalazły już odbicie w literaturze z teorii polityki społecznej i dyscyplin pokrewnych. <br> Jeżeli za specyficzny punkt widzenia naszych rozważań przyjmiemy dążenie do zbadania wpływu zabezpieczenia społecznego na warunki życia młodej generacji i start &lt;gap&gt; szczególną uwagę zasługuje przesunięcie zainteresowania teorii zabezpieczenia społecznego z potrzeb jednostki na potrzeby rodziny. Zwraca na to uwagę J. Rosner: "W systemach zabezpieczenia społecznego stwierdza się dość powszechnie tendencję do odchodzenia od klasycznego modelu wiążącego prawa świadczeniobiorcy z jego pracą zawodową (&lt;foreign&gt;"work-related systems"&lt;/foreign&gt;) na rzecz systemów związanych z faktem zamieszkiwania (lub obywatelstwa) i uwzględniających sytuację zainteresowanej rodziny". <br> Polityka społeczna PRL
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego