Typ tekstu: Książka
Autor: Eichelberger Wojciech
Tytuł: O co pytają dzieci
Rok: 1999
szkodliwa niż samo bicie, to tzw. kablowanie na dziecko przez jednego rodzica do drugiego - wszystko powiem ojcu! Z jednej strony jest ono wyrazem braku lojalności wobec dziecka, a z drugiej, ucieczki przed odpowiedzialnością za siebie. Matka, którą dziecko zdenerwowało, sama powinna wymierzyć mu karę, a nie powoływać w domu instytucję kata, z ojcem w roli głównej - "zobaczysz, jak przyjdzie ojciec, on już z tobą pogada!" Niedobra to sytuacja i łatwo w niej o karę nieadekwatną w stosunku do przewinienia.
Podsumowując, powiedzmy wyraźnie, że bicie dzieci stosowane przez rodziców jako środek wychowawczy powinno być absolutnie wyeliminowane i zakazane.
Pamiętajmy, że bicie zawsze
szkodliwa niż samo bicie, to tzw. kablowanie na dziecko przez jednego rodzica do drugiego - wszystko powiem ojcu! Z jednej strony jest ono wyrazem braku lojalności wobec dziecka, a z drugiej, ucieczki przed odpowiedzialnością za siebie. Matka, którą dziecko zdenerwowało, sama powinna wymierzyć mu karę, a nie powoływać w domu instytucję kata, z ojcem w roli głównej - "zobaczysz, jak przyjdzie ojciec, on już z tobą pogada!" Niedobra to sytuacja i łatwo w niej o karę nieadekwatną w stosunku do przewinienia.<br>Podsumowując, powiedzmy wyraźnie, że bicie dzieci stosowane przez rodziców jako środek wychowawczy powinno być absolutnie wyeliminowane i zakazane.<br>Pamiętajmy, że bicie zawsze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego