Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 07.28
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
Jest nawet hinduska legenda - o tym, że nazwa ogórka pochodzi od imienia legendarnego indyjskiego księcia, mającego 60 tysięcy dzieci. Tak Hindusi tłumaczą obfitość przynoszonych przez to warzywo płodów. Za czasów Homera w Grecji istniało miasto ogórków - Sikon. Starożytni Rzymianie podobnie jak my hodowali ogórki przez cały rok w cieplarniach i kisili je w beczkach.
To starożytni odkryli też, że ogórek jest świetnym kos-metykiem. Rozgniecione nasiona ogórka mieszali z pudrem, a zmiażdżony ogórek używali jako maseczkę przeciw zmarszczkom.
Trzeba jeszcze kogoś przekonywać do ogórka? Jeśli tak - dodam, że na kaca są najlepsze te kwaszone.
ALICJA BOGIEL

Forum czytelników
Aleksander z Gorzowa
Jest nawet hinduska legenda - o tym, że nazwa ogórka pochodzi od imienia legendarnego indyjskiego księcia, mającego 60 tysięcy dzieci. Tak Hindusi tłumaczą obfitość przynoszonych przez to warzywo płodów. Za czasów Homera w Grecji istniało miasto ogórków - Sikon. Starożytni Rzymianie podobnie jak my hodowali ogórki przez cały rok w cieplarniach i kisili je w beczkach. <br>To starożytni odkryli też, że ogórek jest świetnym kos-metykiem. Rozgniecione nasiona ogórka mieszali z pudrem, a zmiażdżony ogórek używali jako maseczkę przeciw zmarszczkom. <br>Trzeba jeszcze kogoś przekonywać do ogórka? Jeśli tak - dodam, że na kaca są najlepsze te kwaszone.<br>&lt;au&gt;ALICJA BOGIEL&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Forum czytelników&lt;/&gt;<br>Aleksander z Gorzowa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego