Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 8
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
daleko od ukochanego Podhala i kościeliskich Polan, w Siedlcu koło Krakowa, gdzie od przejścia na emeryturę mieszkał wraz z rodziną. Być może, w ostatnich dniach życia przesuwały mu się przed oczyma rodzinne krajobrazy i za Tetmajerem powtarzał: "Tam gdzieś, za widnokręgiem, w błękitu oddali jest może to, co byśmy najbardziej kochali".
Pogrzeb Andrzeja Stopki odbył się w parafii Rudawa i tam też został na parafialnym cmentarzu pochowany.
Powrót na Podhale nastąpił 29 listopada 1936 roku. Uroczystości związane z przeniesieniem szczątków Podhalanina, który przez całe życie wiernie służył swej rodzinnej ziemi, przekształciły się w wielką manifestację ku Jego czci.
Andrzej Stopka "Nazimek
daleko od ukochanego Podhala i kościeliskich Polan, w Siedlcu koło Krakowa, gdzie od przejścia na emeryturę mieszkał wraz z rodziną. Być może, w ostatnich dniach życia przesuwały mu się przed oczyma rodzinne krajobrazy i za Tetmajerem powtarzał: "Tam gdzieś, za widnokręgiem, w błękitu oddali jest może to, co byśmy najbardziej kochali".<br>Pogrzeb Andrzeja Stopki odbył się w parafii Rudawa i tam też został na parafialnym cmentarzu pochowany.<br>Powrót na Podhale nastąpił 29 listopada 1936 roku. Uroczystości związane z przeniesieniem szczątków Podhalanina, który przez całe życie wiernie służył swej rodzinnej ziemi, przekształciły się w wielką manifestację ku Jego czci.<br>Andrzej Stopka "Nazimek
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego