Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 35
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
grupa wyrostków pobiła dwóch turystów z Lublina. W ubiegłym tygodniu w tym samym miejscu uzbrojeni w kije baseballowe i paralizator elektryczny młodzieńcy obrabowali dwóch turystów z zegarka i pieniędzy. W tym tygodniu na Chramcówkach Mariusz M. z Zakopanego pobity został przez grupę młodych mężczyzn. Młodzieńcy byli tak agresywni, że dwaj koledzy Mariusza M. na ich widok uciekli.
Zdaniem nadkomisarza Jana Szymańskiego, pobicia nieodłącznie związane są okresem wakacyjnym. Przyczyną jest najczęściej chęć zaimponowania kolegom siłą. Bywa tak, że wystarczy odpowiedzieć na głupią zaczepkę. np. "co się patrzysz", by sprowokować bójkę. Najlepiej więc ignorować zdradzających agresywne skłonności osobników.
(aza)



Kronika regionalna

* W ubiegłym
grupa wyrostków pobiła dwóch turystów z Lublina. W ubiegłym tygodniu w tym samym miejscu uzbrojeni w kije baseballowe i paralizator elektryczny młodzieńcy obrabowali dwóch turystów z zegarka i pieniędzy. W tym tygodniu na Chramcówkach Mariusz M. z Zakopanego pobity został przez grupę młodych mężczyzn. Młodzieńcy byli tak agresywni, że dwaj koledzy Mariusza M. na ich widok uciekli.<br>Zdaniem nadkomisarza Jana Szymańskiego, pobicia nieodłącznie związane są okresem wakacyjnym. Przyczyną jest najczęściej chęć zaimponowania kolegom siłą. Bywa tak, że wystarczy odpowiedzieć na głupią zaczepkę. np. "co się patrzysz", by sprowokować bójkę. Najlepiej więc ignorować zdradzających agresywne skłonności osobników.<br>&lt;au&gt;(aza)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kronika regionalna&lt;/tit&gt;<br><br>* W ubiegłym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego