Typ tekstu: Książka
Autor: Nowakowski Zdzisław
Tytuł: TAG 3.1 dla opornych
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1995
nie jest to nic trudnego.
Po pierwsze, należy logicznie podzielić dokument na część stałą (treść jednakową dla wszystkich egzemplarzy) oraz zmienną (na przykład dane adresata, jego adres, zwroty grzecznościowe we właściwej formie).
Po drugie, trzeba odpowiednio przygotować plik z danymi, które mają być wstawione w miejsca zmieniające się w każdej kopii dokumentu. Dane te - odpowiednio uporządkowane - należy podzielić na komplety, czyli rekordy. Od liczby tych rekordów będzie zależał nakład korespondencji.
Następnie należy przygotować dokument bazowy, zawierający - oprócz stałego dla każdego egzemplarza tekstu - specjalnie oznaczone miejsca, w które zostaną wstawione odpowiednie informacje z pliku danych.
Etap ostatni polega na odpowiednim połączeniu informacji
nie jest to nic trudnego.<br>Po pierwsze, należy logicznie podzielić dokument na część stałą (treść jednakową dla wszystkich egzemplarzy) oraz zmienną (na przykład dane adresata, jego adres, zwroty grzecznościowe we właściwej formie).<br>Po drugie, trzeba odpowiednio przygotować plik z danymi, które mają być wstawione w miejsca zmieniające się w każdej kopii dokumentu. Dane te - odpowiednio uporządkowane - należy podzielić na komplety, czyli rekordy. Od liczby tych rekordów będzie zależał nakład korespondencji.<br>Następnie należy przygotować dokument bazowy, zawierający - oprócz stałego dla każdego egzemplarza tekstu - specjalnie oznaczone miejsca, w które zostaną wstawione odpowiednie informacje z pliku danych.<br>Etap ostatni polega na odpowiednim połączeniu informacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego