Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
stronie epitafium Tomasza Karsznickiego (zm.
1709), jego żony Marianny z Uleskich i sześciu ich synów.
Przed budynkiem szkoły przy ul. Sikorskiego głaz narzutowy - pomnik powstańców wielkopolskich. Na cmentarzu (ul. Kościuszki) groby jeńców wojennych oraz groby i pomnik 17 powstańców wielkopolskich. Pomnik harcerzy poległych za Ojczyznę (1984).
Okolice miasta bardzo urozmaicone krajobrazowo pasmem Wzgórz Ostrzeszowskich. Ostrzeszów stanowi bardzo dobry punkt wyjścia dla wycieczek w rejon Bałczyny i Kobylej Góry - latem pieszych, zimą narciarskich.
W Ostrzeszowie koniec wariantu 5.1. z Ostrowa Wlkp. i początek bocznicy 5.a. do Błaszek przez Grabów.
3km na pd., 1km na zach. od szosy do Kępna, nie
stronie epitafium Tomasza Karsznickiego (zm.<br>1709), jego żony Marianny z Uleskich i sześciu ich synów.<br>Przed budynkiem szkoły przy ul. Sikorskiego głaz narzutowy - pomnik powstańców wielkopolskich. Na cmentarzu (ul. Kościuszki) groby jeńców wojennych oraz groby i pomnik 17 powstańców wielkopolskich. Pomnik harcerzy poległych za Ojczyznę (1984).<br>Okolice miasta bardzo urozmaicone krajobrazowo pasmem Wzgórz Ostrzeszowskich. Ostrzeszów stanowi bardzo dobry punkt wyjścia dla wycieczek w rejon Bałczyny i Kobylej Góry - latem pieszych, zimą narciarskich.<br>W Ostrzeszowie koniec wariantu 5.1. z Ostrowa Wlkp. i początek bocznicy 5.a. do Błaszek przez Grabów.<br> 3km na pd., 1km na zach. od szosy do Kępna, nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego