Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
Thunderbolty podskoczyły w górę na niewidocznej z kabiny silnej termice i zaraz opadły płasko, znowu zostały szarpnięte i klapnęły po chwili w dół, jak płaski kamień silnie rzucony na lustrzaną taflę jeziora podczas chłopięcej zabawy puszczania popularnych kaczek.
Glasgow uważnie obserwował co dzieje się w dole, obmacywał wzrokiem zbliżające się ku nim miasto. Już niewielka przestrzeń dzieliła ich od pierwszych zabudowań. z kabiny rozciągał się przed nimi wspaniały widok. w niewielkiej odległości bieliły się mury Al Iahrah z oszałamiającą architekturą, w której mieszały się arabskie, perskie, hinduskie i najnowocześniejsze zachodnie wpływy.
Na przedmieściach, gdzieniegdzie, złociły się kopuły minaretów w szarzyźnie dachów
Thunderbolty podskoczyły w górę na niewidocznej z kabiny silnej termice i zaraz opadły płasko, znowu zostały szarpnięte i klapnęły po chwili w dół, jak płaski kamień silnie rzucony na lustrzaną taflę jeziora podczas chłopięcej zabawy puszczania popularnych kaczek.<br>Glasgow uważnie obserwował co dzieje się w dole, obmacywał wzrokiem zbliżające się ku nim miasto. Już niewielka przestrzeń dzieliła ich od pierwszych zabudowań. z kabiny rozciągał się przed nimi wspaniały widok. w niewielkiej odległości bieliły się mury Al Iahrah z oszałamiającą architekturą, w której mieszały się arabskie, perskie, hinduskie i najnowocześniejsze zachodnie wpływy.<br>Na przedmieściach, gdzieniegdzie, złociły się kopuły minaretów w szarzyźnie dachów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego