Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.02 (1)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
niechętne chrześcijaństwu, bo i takie istnieją w Europie. Z drugiej strony są granice narzucania tych rozwiązań. Każdy kraj ma prawo do swej tożsamości i swojego stylu.
Moim zdaniem będzie to też wielka próba, czy stać nas, Polaków, na zachowanie pluralizmu i szacunku dla inności. Czy nas będzie stać na postawę laicką, ale wolną od antyreligijnych fobii? Bo to, co się dzieje we Francji w odniesieniu do chrześcijaństwa, jest oczywiście zaprzeczeniem pluralizmu. Tak to oceniają także sami Francuzi, którzy rwą sobie włosy z głowy i mówią: "Przecież to jest wbrew naszej tradycji pluralizmu i tolerancji".
Jestem w tych sprawach optymistą. Myślę, że
niechętne chrześcijaństwu, bo i takie istnieją w Europie. Z drugiej strony są granice narzucania tych rozwiązań. Każdy kraj ma prawo do swej tożsamości i swojego stylu.<br>Moim zdaniem będzie to też wielka próba, czy stać nas, Polaków, na zachowanie pluralizmu i szacunku dla inności. Czy nas będzie stać na postawę laicką, ale wolną od antyreligijnych fobii? Bo to, co się dzieje we Francji w odniesieniu do chrześcijaństwa, jest oczywiście zaprzeczeniem pluralizmu. Tak to oceniają także sami Francuzi, którzy rwą sobie włosy z głowy i mówią: "Przecież to jest wbrew naszej tradycji pluralizmu i tolerancji".<br>Jestem w tych sprawach optymistą. Myślę, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!