Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.18
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
na przykład wielu lekarzy odmawia przeprowadzenia aborcji.
Austria, Francja i Włochy również dopuszczają aborcję na żądanie. Jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu, jej przerwanie następuje z przyczyn społecznych lub bez podania żadnego powodu, to zabieg może zostać przeprowadzany w ciągu pierwszych trzech miesięcy ciąży.
W Finlandii i Luksemburgu przerwanie ciąży jest legalne, ale wyłącznie po podaniu istotnej przyczyny, jak zagrożenie życia lub zdrowia matki, wrodzona wada płodu lub kiedy ciąża jest efektem gwałtu. W Wielkiej Brytanii prawo zakazuje przeprowadzenia zabiegu później niż w pierwszych 6 miesiącach ciąży.
W Hiszpanii i Portugalii uzasadnieniem dla wykonania zabiegu nie mogą być przyczyny społeczne. Hiszpania dopuszcza
na przykład wielu lekarzy odmawia przeprowadzenia aborcji.<br>Austria, Francja i Włochy również dopuszczają aborcję na żądanie. Jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu, jej przerwanie następuje z przyczyn społecznych lub bez podania żadnego powodu, to zabieg może zostać przeprowadzany w ciągu pierwszych trzech miesięcy ciąży.<br>W Finlandii i Luksemburgu przerwanie ciąży jest legalne, ale wyłącznie po podaniu istotnej przyczyny, jak zagrożenie życia lub zdrowia matki, wrodzona wada płodu lub kiedy ciąża jest efektem gwałtu. W Wielkiej Brytanii prawo zakazuje przeprowadzenia zabiegu później niż w pierwszych 6 miesiącach ciąży.<br>W Hiszpanii i Portugalii uzasadnieniem dla wykonania zabiegu nie mogą być przyczyny społeczne. Hiszpania dopuszcza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego