Typ tekstu: Książka
Autor: Worcell Henryk
Tytuł: Zaklęte rewiry
Rok wydania: 1989
Rok powstania: 1936
śmiałością - dotychczas nie robił tego; cierpliwie czekał, aż Fryc sam zejdzie. W ostatnich dniach wzajemny ich stosunek zaostrzył się - wypowiedzieli sobie wojnę. Zaczęło się to przed tygodniem. Jockman kazał mu przynieść wiadro od dziewcząt z umywalni. Dziewczęta pożyczyły mu, ale pod warunkiem, że im wkrótce przyniesie z powrotem. Po wyszorowaniu lodowni i półek Romek chciał wiadro oddać już dziewczętom. Fryc sprzeciwił się.
- Zostaw, jeszcze będzie potrzebne.
- No tak, ale ja powiedziałem, że im zaraz oddam. - I nie zważając na wołanie Fryca odniósł wiadro do umywalni. Gdy wrócił, Jockman spojrzał na niego spode łba.
- Ty mie cosz nie chcesz słuchacz. Jak tak
śmiałością - dotychczas nie robił tego; cierpliwie czekał, aż Fryc sam zejdzie. W ostatnich dniach wzajemny ich stosunek zaostrzył się - wypowiedzieli sobie wojnę. Zaczęło się to przed tygodniem. Jockman kazał mu przynieść wiadro od dziewcząt z umywalni. Dziewczęta pożyczyły mu, ale pod warunkiem, że im wkrótce przyniesie z powrotem. Po wyszorowaniu lodowni i półek Romek chciał wiadro oddać już dziewczętom. Fryc sprzeciwił się.<br>- Zostaw, jeszcze będzie potrzebne.<br>- No tak, ale ja powiedziałem, że im zaraz oddam. - I nie zważając na wołanie Fryca odniósł wiadro do umywalni. Gdy wrócił, Jockman spojrzał na niego spode łba.<br>- Ty mie cosz nie chcesz słuchacz. Jak tak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!