Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.29
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
niepełnosprawnych, ubezwłasnowolnionych, ich opiekunów i współmieszkańców.
Prawo do dodatku mieszkaniowego ma przysługiwać tym, których dochód na osobę nie przekracza 175 proc. najniższej emerytury (osoby samotne) i 125 proc. (w gospodarstwie wieloosobowym).
Dodatki mają wypłacać gminy, korzystając z dotacji celowych z budżetu.
(PAP)



Decyzja RPP trochę zaskoczyła analityków

W środę, po lutowej obniżce, Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o kolejne 100 pkt. bazowych.
Obecnie stopy wynoszą 17-21 proc. Rynek spodziewał się drugiej obniżki, ale niekoniecznie już w marcu. Analitycy sądzili, że RPP poczeka do kwietnia.
- U podłoża tej decyzji leży nie tylko to, że inflacja od ostatniego posiedzenia RPP spadła
niepełnosprawnych, ubezwłasnowolnionych, ich opiekunów i współmieszkańców.<br>Prawo do dodatku mieszkaniowego ma przysługiwać tym, których dochód na osobę nie przekracza 175 proc. najniższej emerytury (osoby samotne) i 125 proc. (w gospodarstwie wieloosobowym).<br>Dodatki mają wypłacać gminy, korzystając z dotacji celowych z budżetu.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Decyzja RPP trochę zaskoczyła analityków&lt;/&gt;<br><br>W środę, po lutowej obniżce, Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o kolejne 100 pkt. bazowych.<br>Obecnie stopy wynoszą 17-21 proc. Rynek spodziewał się drugiej obniżki, ale niekoniecznie już w marcu. Analitycy sądzili, że RPP poczeka do kwietnia.<br>- U podłoża tej decyzji leży nie tylko to, że inflacja od ostatniego posiedzenia RPP spadła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego