Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Biblioteczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1981
żadnych zmian - księgozbiór pozostał więc nie rozparcelowany. Pod koniec wojny część księgozbioru (głównie z zakresu leśnictwa) wraz z odpowiadającymi jej katalogami została wywieziona. Udało się te książki prawie w całości rewindykować.
Prof. Potopowicz brał udział w pracach podziemia wojskowego, a jednocześnie pracował w tajnej SGGW. Prowadził wykłady, kończył zaległe sprawy magistrantów, poprawiał i opiniował prace wykonywane w tajnym Uniwersytecie Zachodnim, działającym na terenie Warszawy. Natomiast "oficjalnie" był pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W wolnych chwilach bardzo gorliwie korzystał, chociaż było to zakazane, z Biblioteki SGH, nad którą pieczę sprawował wtedy prof. Andrzej Grodek oraz z Biblioteki SGGW.
Powstanie Warszawskie przetrwał z żoną
żadnych zmian - księgozbiór pozostał więc nie rozparcelowany. Pod koniec wojny część księgozbioru (głównie z zakresu leśnictwa) wraz z odpowiadającymi jej katalogami została wywieziona. Udało się te książki prawie w całości rewindykować.<br>Prof. Potopowicz brał udział w pracach podziemia wojskowego, a jednocześnie pracował w tajnej SGGW. Prowadził wykłady, kończył zaległe sprawy magistrantów, poprawiał i opiniował prace wykonywane w tajnym Uniwersytecie Zachodnim, działającym na terenie Warszawy. Natomiast "oficjalnie" był pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W wolnych chwilach bardzo gorliwie korzystał, chociaż było to zakazane, z Biblioteki SGH, nad którą pieczę sprawował wtedy prof. Andrzej Grodek oraz z Biblioteki SGGW.<br>Powstanie Warszawskie przetrwał z żoną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego